KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16143203
nr 1614 3203
Torsten Torstenson
(1901-1974), Sverige
Oljemålning, "Hamnen, Kabelvåg". Signerad. Olja på pannå, 46x57 cm, yttermått inklusive ram: 60x71 cm
Torsten Torstenson, svensk målare född 1901, död 1974 .
Utrop:
500 kr
Såld:
200 kr
måndag 22 april 2024
kl 20:01:46
100 kr
150 kr
Torsten Torstenson
Läs mer om Torsten Torstenson